formy silikonowe

Akcesoria niezbędne do pieczenia

Domowe pieczenie to doskonały sposób na spędzenie miłego popołudnia w gronie rodzinnym, którego efektem będzie pyszne domowe ciasto lub ciasteczka do kawy. Jeżeli kupi się kilka rzeczy, to tworzenie wypieków będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Dobry mikser lub robot kuchenny planetarny

Dobry sprzęt AGD potrafi w bardzo dużym stopniu wspomóc podczas wypieków. Doskonałym Przykładem jest na przykład świetny mikser lub mikser planetarny. Ten drugi to taki rodzaj i robota kuchennego, który niejako pracuje sam – do jego miski wystarczy jedynie dodawać poszczególne składniki.

Silikonowe formy

Formy silikonowe (np. takie https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-silikonowe-do-pieczenia) na różne rodzaje wypieków to kolejna rzecz warta uwagi. Takie formy silikonowe już dawno zaczęły wypierać tradycyjne foremki na ciasta, bo piecze się w nich po prostu dużo łatwiej i efektywniej. Foremki nie trzeba smarować tłuszczem, a mimo to ciasto do niej nie będzie przywierało. Ciasta dużo rzadziej się przypalają, a poza tym równomiernie wyrastają. Warto mieć w domu silikonowe formy na przykład na keks, tarty albo muffinki. Dobrym pomysłem jest również silikonowa forma na babkę, szczególnie taką z fantazyjnym wykończeniem u góry.

Silikonowa łopatka i pędzelek do smarowania

Dwa małe akcesoria, które po prostu zawsze warto mieć w kuchni, to komplet składający się z silikonowej łopatki do zbierania ciasta ze ścianek miski oraz silikonowego pędzla do smarowania jajkiem. Te dwie rzeczy są po prostu niezastąpione podczas tworzenia wypieków.