opłatek na tort komunijny

Czym udekorować tort komunijny?

Tort to taki szczególny rodzaj ciasta, które je się nie tylko w sensie dosłownym, ale również w przenośni za pomocą oczu. Jednym słowem tort musi wyglądać pięknie i być wyjątkowo ozdobiony, aby w ten sposób nawiązywać tematycznie do imprezy, na którą został przygotowany.

Torty komunijne

Na każdym przyjęciu komunijnym tort ma bardzo szczególne znaczenie – to ciasto dedykowane dla dziecka, które w tym dniu przyjęło swój sakrament. Torty komunijne wykonuje się z coraz większą precyzję i fantazją. Można zamawiać je zarówno w profesjonalnych cukierniach, ale też u osób zajmujących się wypiekami w czasie wolnym we własnych domach. Ta druga opcja cieszy się coraz większą popularnością, bo takie domowe torty po prostu zachwycają smakiem oraz urzekają pięknymi dekoracjami.

Czym udekorować tort komunijny?

A w jaki sposób udekorować sam tort komunijnym? Rodzice najczęściej szukają inspiracji w internecie, a następnie pokazują je osobie wypiekającej torty. Dla dziewczynek zwykle wykonuje się torty utrzymane w kolorystyce pastelowe, które są ozdobione świeżymi kwiatami, albo kwiatami z masy cukrowej. Popularne są również opłatki na tort. Dla chłopców również wykonuje się torty w kolorach pastelowych, przy czym tutaj najczęściej są to torty w odcieniach śmietankowych lub niebieskich. Najbardziej charakterystyczne ozdoby to ponownie opłatki na tort, wizerunki świętych, hostia albo wizerunek dziecka przyjmującego komunię świętą.