Udekoruj swoje babeczki!

papilotki do muffinek

Muffinki – wbrew pozorom – dekoruje się nie tylko za pomocą ozdobników i dekoracji spożywczych. Ważnym ich elementem są również papilotki, które będą wyglądać doskonale oraz sprawią, że smak babeczek będzie jeszcze lepszy.

Papilotki na różne okazje

Papilotki do muffinek (https://sklep.polmarkus.com.pl/papiloty) można stosować na różne okazje. Często spotykane są w wielu wzorach, które doskonale pasują na przykład na Walentynki, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy chociażby z okazji komunii świętej. Zwykle ozdabiają również babeczki, które będą spożywać dzieci. Dzięki nim, maluchy z chęcią spałaszują wszystkie muffinki. Każdy bowiem rodzic wie, jak bardzo ważne jest, aby posiłki – zarówno obiady, jak i desery – były podawane po uprzednim ozdobieniu.

Papilotki do pieczenia i ozdabiania

Papilotki do muffinek tak naprawdę posiadają dwie funkcje – są formą do wypiekania oraz ozdobą do upieczonych już babeczek. Do pierwszego zastosowania używa się papilotek grubszych – im sztywniejsze, tym lepiej. Do drugiego – papilotki cienkie, które pozwalają odpowiednio uformować ciasto w piekarniku. Oprócz tego, należy również wymienić papilotki jednorazowe oraz wielorazowe, to jest kolejno papierowe oraz plastikowe.

Niektóre papilotki posiadają również różnorodne kolory oraz wzory. Są na nich serduszka, choinki, kropki, a niejednokrotnie również i motywy bajkowe – z superbohaterami i księżniczkami, które z całą pewnością przypadną do gustu dzieci.